Nowy numer 42/2019 Archiwum

Duch Święty też za kratkami

Pięciu skazanych z Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu otrzymało 30 maja sakrament bierzmowania z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego.

To nie pierwsza wizyta pasterza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w międzyrzeckim areszcie. – Pan Jezus nikogo nie przekreśla i przychodzi do każdego człowieka, także i do osadzonych. Dar Jego bliskości i uzdrawiająca moc są darowane każdemu, kto tego pragnie – przypomniał bp Tadeusz Lityński.

Przygotowanie czternastoosobowej grupy do bierzmowania rozpoczęło się już dwa lata temu. – Ze względu na dużą rotację więźniów w areszcie ostatecznie do sakramentu bierzmowania przystępuje pięć osób, które przygotowywały się głównie przez katechezy i rozmowy. Każdy z osadzonych odbył spowiedź generalną z całego swojego życia – wyjaśnia ks. Marek Rogeński SAC.

Duch Święty też za kratkami   Kapelanem w międzyrzeckim areszcie jest ks. Marek Rogeński SAC Krzysztof Król /Foto Gość Kapelan międzyrzeckiej placówki podkreśla, że w jego posłudze najważniejsze jest bycie i rozmowa. – To klucz do tego, aby podprowadzać więźniów do Pana Boga i dać im możliwość nadrobienia straconego czasu, aby mogli skorzystać z sakramentu chrztu czy bierzmowania. Ta posługa nie ogranicza się jednak tylko do osadzonych, ale obejmuje także funkcjonariuszy, którym udzielam ślubu, a także chrzczę ich dzieci – wyjaśnia palotyn.

Sakrament bierzmowania przyjął między innymi Kamil, który w sierpniu tego roku wyjdzie na wolność. – Jestem katolikiem i chcę przyjąć dary Ducha Świętego – podkreśla osadzony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL