Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wszystkich połączyła jedna intencja przejdź do galerii

- Wyrażam nadzieję i przekonanie, że z tego cierpienia zostanie zrodzone niejedno powołanie - powiedział do pielgrzymów bp Tadeusz Lityński.

Do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z rożnych stron diecezji przybyło prawie 450 pielgrzymów. Wszystkich połączyła diecezjalna pielgrzymka w intencji powołań do Rokitna odbyła się od 1 do 3 czerwca.

– Cieszę się, że tyle osób jest zaangażowanych w tę pielgrzymkę. Widać nam wszystkim zależy na powołaniach do naszego diecezjalnego seminarium – mówił rektor ks. Dariusz Mazurkiewicz, który naturalnie sam wyruszył z pielgrzymami do Rokitna.

Z Gorzowa Wlkp. przyszła grupa z ks. Ryszardem Stankiewiczem, ks. Andrzejem Wręczyckim i ks. Adamem Firakiem. Z Zielonej Góry z z ks. Danielem Geppertem, z Krosna Odrzańskiego z ks. Marcinem Pracukiem, z Sulechowa z ks. Marcinem Marciniakiem, ze Świdnicy z ks. Robertem Tomalką.

W niedzielę dołączyli pielgrzymi z Pszczewa z ks. Krzysztofem Kolanowskim, ze Sławy z ks. Zbigniewem Kardaszem, z Kostrzyna nad Odra z ks. Leszkiem Ciochem oraz Ośna Lubuskiego.

Z pątnikami wspólnie modlił się bp Tadeusz Lityński. – To właśnie Wy jesteście przyszłością Kościoła. Wy wnosicie nową jakość w przyszłość Kościoła naszej diecezji i zapewne to wołanie, ten trud i ta ofiara nie będzie przez Boga zapomniana. Wyrażam taką nadzieję i przekonanie, że z tego cierpienia zostanie zrodzone niejedno powołanie – mówił pasterz diecezji.

Za organizację pielgrzymki odpowiedzialne był Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. A całość koordynował ojciec duchowny ks. Tadeusz Kuźmicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL