Nowy numer 42/2019 Archiwum

Chcesz odkryć skarb?

Ks. Mariusz Jagielski zwraca uwagę, że samo doświadczenie wiary bez refleksji teologicznej może nas zaprowadzić na manowce.

Krzysztof Król: Bez owijania w bawełnę zapytam: co to za studia?

Ks. Mariusz Jagielski: Spróbujmy wyjść od samego pojęcia „teologia”: z greckiego „theos” – bóg i „logos” – słowo. Powiedziałbym, że w wyrazie tym zawarty jest jakiś optymizm związany z człowiekiem. Człowiekiem, który może nie tylko zadawać pytanie o sens, ale też szukać na nie odpowiedzi. To pytanie o sens, które każdy w sobie nosi i którego nie warto spychać w zapomnienie, a jego odkrycie jest możliwe w spotkaniu z Bogiem. Spotkanie to nadaje sens całej rzeczywistości i pozwala nam odczytać ją w sposób najgłębszy.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL