Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jubileusz kapłański pasterza diecezji

Dokładnie 30 lat temu bp Tadeusz Lityński otrzymał święcenia kapłańskie. Dziś modlił się razem z mieszkańcami swojej rodzinnej wsi.

Parafia pw. św. Wawrzyńca w Ługach to rodzina parafia bp. Tadeusza Lityńskiego. A konkretnie Sucha, gdzie mieszkali jego rodzice. – To, że znalazłem się w seminarium to było wydarzenie, a to że skończyłem seminarium, to już w ogóle było wydarzenie – żartował na początku bp Lityński.

– To wszystko, co się wydarzyło w ciągu tych 30 lat pokazuje, jak Pan Bóg w swojej dobroci jest wielki i łaskawy. Byłem przecież zwykłym chłopakiem z Suchej biegającym po tych lasach i grającym w piłkę. To wszystko także dzięki Wam bo wiem, że Wasza modlitwa zawsze mi towarzyszyła i wciąż mi towarzyszy – dodał.

Mieszkańcy Suchej nie zapominają kapłanie z ich miejscowości. – Razem służyliśmy do Mszy. Tylko ja byłem starszy, a on młodszy. Zawsze byliśmy z nim i zawsze będziemy z nim. Może liczyć na naszą modlitwę i wsparcie w każdej sytuacji. Na dalsze lata posługi kapłańskiej życzę Księdzu Biskupowi wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej – mówi Jan Rusak.

Bp Lityński święcenia prezbiteratu otrzymał 5 czerwca 1988 w gorzowskiej katedrze z rąk ówczesnego ordynariusza bp. Józefa Michalika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL