Nowy numer 42/2019 Archiwum

Raban za życiem w Zielonej Górze

Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w tym roku ulicami aż 150 polskich miast. Większość z nich 10 czerwca. Tak też będzie w Winnym Grodzie.

W tym roku Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie nową trasą. – Chcemy bardziej podkreślić rolę św. Józefa. Czyż jest lepszy przykład człowieka, który kochał życie? Dlatego wychodzimy z parafii pod jego wezwaniem po Mszy św., która rozpocznie się o godz. 12. Około 13.00 udamy się do parafii św. Alberta Chmielowskiego. To z kolei święty, który umiał dostrzec każde życie ludzkie, nawet to spisane na straty przez innych – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodziny.

Marsz dla Życia i Rodziny to, jak przypominają organizatorzy, nie inicjatywa przeciwko czemuś, ale „za”. Konkretnie za życiem! Duszpasterz twierdzi, że dziś bardzo potrzeba chrześcijańskiego świadectwa. – Nie chowajmy głowy w piasek tego dnia, nie wykręcajmy się innymi obowiązkami, nie myślmy, że inni pójdą i to wystarczy. Niech każda parafia, wspólnota, grupa, stowarzyszenie i poszczególne rodziny wezmą sobie to głęboko do serca. Zróbmy naprawdę wielki raban w Zielonej Górze! – podkreśla.

Na miejscu diecezjalna Caritas organizuje Bieg Charytatywny, który wesprze prowadzone przez nią Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Będzie także festyn parafialny, który co roku organizuje tamtejsza Akcja Katolicka. – Natomiast wieczorem zapraszamy wszystkich do parafii pw. św. Urbana I na koncert, który będzie zwieńczeniem II Warsztatów Muzyczno-Liturgicznych – wyjaśnia ks. Dudka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL