Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dymisje w KWP w Gorzowie Wlkp.

Szef MSWiA odwołał Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i jego zastępcę.

Minister Joachim Brudziński, w związku ze śmiertelnym wypadkiem, który wydarzył się w nocy, ze środy na czwartek w Świnoujściu, po odprawie kadry gorzowskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, odwołał Wojewódzkiego Komendanta Policji Jarosława Janiaka i zastępcę podinspektora Piotra Fabiańskiego.

– Decyzja zapadła w MSWiA, a sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. W związku z tym nie udzielamy informacji w tej sprawie – powiedział nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

„Co do pozostałych uczestników tego zdarzenia, to szef MSWiA będzie podejmował decyzje personalne na bieżąco. Minister jest w stałym kontakcie z komendantem głównym Policji i jest informowany o wszelkich ustaleniach na temat przebiegu zdarzenia w Świnoujściu” – czytamy w komunikacie wydanym przez MSWiA.

– Po zajęciach, w czasie wolnym od służby doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł funkcjonariusz pełniący obowiązki dowódcy lubuskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Okoliczności zdarzenia szczegółowo bada Prokuratura Okręgowa w Szczecinie – powiedział mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Minister Brudziński wydał polecenie, aby na miejsce wypadku udali się funkcjonariusze Biura Nadzoru Wewnętrznego MSWiA. Niezależne śledztwo prowadzi również prokuratura.

– Prokuratura w Świnoujściu prowadzi postępowanie związane ze śmiercią policjanta – potwierdziła prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL