Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zasiali ziarno i teraz obserwują

Jak co roku, Diecezjalna Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie zorganizowała w paradyskim seminarium oazę ministrancką.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu od 2 do 14 lipca odbywa się oaza ministrancka. Bierze w niej udział 25 ministrantów z całej diecezji. - Jesteśmy tutaj po to, aby rozważając prawdę o ziarnie wiary zasianym w naszym sercu, przybliżać się do Boga w liturgii, w modlitwie i w rozważaniu słowa Bożego. Mieliśmy nawet specjalne nabożeństwo, w czasie którego zasialiśmy ziarno, a teraz obserwujemy jego wzrost. Oczywiście, odnosimy to do naszego życia duchowego - wyjaśnia neoprezbiter ks. Rafał Witkowski.

- Oprócz najważniejszego wydarzenia każdego dnia, czyli Eucharystii, mamy także m.in. szkołę ministranta, szkołę śpiewu i spotkania w grupach. Oczywiście, nie brakuje czasu na rekreację, zabawę, integrację i wycieczki - dodaje.

Księdza moderatora wspomagają animatorzy. - Na oazie ministranckiej staramy się nie tylko zgłębiać tajniki liturgii, ale także pogłębiać swoją wiarę, aby nasza służba przy ołtarzu nie była tylko mechanicznym wykonywaniem różnych czynności, ale służbą na chwałę Pana - podkreśla animator Mateusz Bałdyga z Żar.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama