Nowy numer 07/2020 Archiwum

Na pielgrzymce nawet papież

Codziennie nie pokonują wielu kilometrów, bo najważniejsze jest tu zatrzymanie. Tak, tak! Zatrzymanie nad Słowem Bożym.

Drągowina, Koźla, Czerwieńsk, Kalsk, Kupienino, Międzyrzecz - to pokrótce trasa XV. Elżbietańskiej Pieszej Pielgrzymki. Pątnicy wyruszyli 7 lipca i dziś dotarli do Rokitna.

W jubileuszowej wędrówce towarzyszyła im niezwykła osoba św. Jan Paweł II. - Niesiemy relikwie papieża Polaka, które otrzymaliśmy od kard. Dziwisz właśnie na jubileuszową pielgrzymkę - tłumaczy s. Inga ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

Na tej pielgrzymce pielgrzymi rozważają dużo Słowa Bożego. - Biblia jest nam przewodnikiem w drodze, abyśmy nie zbłądzili i nie stracili z oczu tego, co święte - dodaje.

W pielgrzymce wzięło udział 41 osób. - W mojej miejscowości pielgrzymka zatrzymywała się na obiad i padło zdanie chodźcie z nami i któregoś razu spróbowałam. To moja już dziewiąta pielgrzymka. Co daje pielgrzymka? To duży odpoczynek psychiczny, można się wyciszyć, można dotknąć Pana Boga i spojrzeć inaczej na drugiego człowieka - zauważa Renata Gaździewicz z Krzewin.

Duchowym przewodnikiem był ks. Tomasz Baczyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama