Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wakacje z Biblią

Zakończył się Obóz Biblijny "Odkrywcy" w Złotym Stoku. Przez dziesięć dni dorośli pomagali dzieciom odkrywać słowo Boże, talenty oraz piękno Kotliny Kłodzkiej.

Obóz trwał od 3 do 12 lipca. Zorganizowało go Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl. – Główną ideą obozu było codzienne spotkanie ze słowem Bożym. Jego poznanie, zrozumienie i rozważanie. Dlatego to każdy uczestnik otrzymał swój egzemplarz najpopularniejszej na świecie edycji „Biblii dla dzieci i młodzieży” potocznie nazywanej „Biblia z papugą” – wyjaśnia Wioletta Matunin.

– Codzienna modlitwa poranna i wieczorna, Msza sw. i spotkanie w Namiocie Spotkania to stałe części obozu. Uczestnicy pod okiem instruktorów odkrywali także swoje talenty na warsztatach: muzycznych, plastycznych, liturgicznych, pierwszej pomocy, kulinarnych i podróżniczych – dodaje.

Organizatorzy nie zapomnieli także o tym, że ich podopieczni mają wakacje i potrzebują zabawy. – Dlatego stałe punkty programu przeplatały się z różnymi atrakcjami. Były wyjścia na stawy kąpielowe, zwiedzaliśmy Kopalnię Złota, płynęliśmy pontonami, zwiedzaliśmy Jaskinię Niedźwiedzia, byliśmy na pieszej wycieczce w Czechach, a nawet mieliśmy noc filmową pod gwiazdami – wyjaśnia W. Matunin.

Wakacje z Biblią   Uczestników obozu odwiedził bp Paweł Socha Krzysztof Król /Foto Gość

W obozie wzięło udział 54 uczestników od 9 do 14 lat. Kierownikiem obozu była Barbara Lachowicz, a o stronę duchową troszczył się ks. Marcin Woźniak.

Reportaż o obozie w wydaniu papierowym "Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL