Nowy numer 48/2020 Archiwum

Mam chore nogi, ale idę

Już po raz piętnasty odbyła się Elżbietańska Piesza Pielgrzymka z Żar do Rokitna. W tym roku pątnikom towarzyszyły relikwie papieża Polaka.

W wędrówce, od 7 do 13 lipca pątnikom towarzyszył nie kto inny jak św. Jan Paweł II. – Niesiemy relikwie papieża Polaka, które otrzymaliśmy od kard. Dziwisza właśnie na jubileuszową pielgrzymkę. Aby ten, który pielgrzymował po całym świecie, szedł także z nami do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Idziemy więc za Janem Pawłem II, który w swoim życiu kierował się słowem Bożym – tłumaczy s. Inga ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

Pielgrzymi za słowem Bożym idą dosłownie, bo na czele pielgrzymki idzie nie tylko krzyż – niesiona jest także Biblia. – To taki zewnętrzny znak, abyśmy uświadomili sobie, że ono jest drogowskazem naszej codzienności – wyjaśnia elżbietanka. W tym roku do Rokitna wyruszyło 41 osób. – Co roku przyjmowałam pielgrzymów w Krzewinach i ciągle była we mnie ta chęć, aby pójść razem z nimi. I w tym roku wreszcie odważyłam się i nie żałuję. Mam chore nogi i zastanawiałam się, czy w ogóle dojdę, ale wciąż idę. Modlę się za moją rodzinę – wyjaśnia Wiesława Starek. – Dla mnie to jest mój taki osobisty czas z Panem Bogiem, czas dla brata, czas dla siostry. A także takie przewietrzenie umysłu, zastanowienie się nad swoim sprawami i życiem. Taka forma pogłębienia swojej wiary – dodaje Anna Wałach z Nowogrodu Bobrzańskiego. Drągowina, Koźla, Czerwieńsk, Kalsk, Kupienino, Międzyrzecz – to miejscowości mijane przez pielgrzymów. We wszystkich po drodze zbierają intencje. – To jest piękne, bo mieszkańcy miejscowości, które mijamy, stoją często przy drodze i przekazują nam kartki z intencjami. Podobnie dzieje się na noclegach. Każdego dnia modlimy się w tych intencjach i wklejamy je do naszej pielgrzymkowej księgi. 13 lipca złożymy ją u stóp Pani z Rokitna – wyjaśnia s. Inga. Duchowym przewodnikiem był ks. Tomasz Baczyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama