GN 43/2020 Archiwum

Ostatni dzwonek

Warto się pośpieszyć i zapisać na „Warsztaty w drodze”. Do rozpoczęcia 26. Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pozostało 12 dni.

„Warsztaty w drodze” pod hasłem „W służbie Bogu i Ojczyźnie” rozpoczynają się 31 lipca Mszą św. o godz. 18.00 w zielonogórskim kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Na szlak pątnicy wyruszają 1 sierpnia, aby po 12 dniach wędrówki dotrzeć do celu, przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski w Częstochowie.

„Warsztaty” są pielgrzymką nauczycieli, ale nie trzeba być belfrem, by w niej uczestniczyć. Wielu uczestników pielgrzymujących z wychowawcami nie ma ścisłych związków z oświatą, są wśród nich m.in.: osoby związane ze służbą zdrowia, bankowością i studenci.

Patronką zapoczątkowanej w 1992 r. pielgrzymki jest bł. Natalia Tułasiewicz, mówiąca o sobie, że musi być nowoczesną świętą, teocentryczną humanistką. „Warsztatowicze” są dumni ze swojej nowoczesnej, niekonwencjonalnej, słonecznej i świętej patronki. Warto przypomnieć, że ponad 3500 osób wędrowało na Jasną Górę w 25-letniej historii „Warsztatów w drodze”.

- W czasie naszych wędrujących rad pedagogicznych odkrywamy bogactwo, a także piękno powołania nauczycielskiego i chrześcijańskiego, doskonalimy warsztat pedagogiczny, przyglądamy się postaciom wielkich pedagogów, wśród których byli: Jan de la Salle, Marcelina Darowska, Urszula Ledóchowska, Jadwiga Zamoyska, Natalia Tułasiewicz. Ta ostatnia stała się naszą Patronką - mówi Danuta Rogacewicz.

Przekonuje, że przykład ich życia, pedagogiczna działalność i miłość do swoich wychowanków udoskonala uczestników pielgrzymki. Podczas 12-dniowej wędrówki do „Jasnogórskiej Nauczycielki”, nauczyciele poznają siebie i swoje możliwości. 

- Zawiązują się przyjaźnie, które pomagają przebrnąć przez trudne chwile podczas roku szkolnego. Jeśli potrzebujemy modlitwy, to po prostu zwołujemy się telefonicznie lub internetowo i razem „bombardujemy” Niebo. Lubimy się i dlatego wspieramy. I to jest również bogactwo naszych „Warsztatów” – mówi Danuta Rogacewicz.

Szczegółowe informacje na stronie: https://warsztatywdrodze.pl/

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama