Nowy numer 07/2020 Archiwum

Książęce wsparcie

Franz Friedrich, książę pruski, ufundował dla zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego 100 elektrycznych łóżek i sprzęt medyczny.

20 lipca do Winnego Grodu dotarła kolejna partia sprzętu (m.in. 33 łóżka), ufundowanego przez urodzonego w zielonogórskim szpitalu arystokratę, Komandorię Zakonu Joannitów w Szwajcarii oraz szwajcarskie Rotary Club Bozen.

Pradziadek księcia Friedricha był drugim mężem cesarzowej Herminy, właścicielki pałacu w Zaborze. Franz Friedrich Prinz von Preussen urodził się w dawnym Grünbergu, w szpitalu miejskim, i przez krótki okres mieszkał w Zaborze. Region Zielonej Góry i okolic to jego rodzinne strony. Z tego powodu arystokrata i filantrop chętnie odwiedza i wspiera Lubuskie.

Od marca do zielonogórskiej lecznicy, dzięki zaangażowaniu księcia, trafiło m.in.: 100 elektrycznych łóżek szpitalnych, 9 wózków inwalidzkich, 29 rolatorów, 3 podnośniki, 2 sterylizatory, 1 wentylator medyczny, 3 wiertarki akumulatorowe z akcesoriami oraz produkty higieny osobistej.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama