Nowy numer 07/2020 Archiwum

To naprawdę wyjątkowe rekolekcje

Do rozpoczęcia Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę coraz mniej czasu. Pątnicy z Zielonej Góry wyruszą 2 sierpnia. Dlaczego warto się wybrać?

Grupę Czerwoną z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze poprowadzi ks. Łukasz Sławiński. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi mają do pokonania ok. 350 km. Średnio to 30 km dziennie. – Etapy są spokojne różnią się w zależności od dnia. Mniej więcej co 7 km jest postój, gdzie czekają na nas samochody z prowiantem, a więc można odpocząć, coś zjeść, a także porozmawiać z innymi pielgrzymami – wyjaśnia ks. Łukasz.

Pielgrzymka jest dla każdego. – Wędrują całe rodziny z małymi dziećmi, czasem nawet kilkumiesięcznymi. Jest młodzież, dorośli a także osoby starsze. Nie trzeba być wielkim sportowcem, aby wędrować – przekonuje przewodnik duchowy grupy.

– Warto iść na pielgrzymkę, przede wszystkim dlatego, że jest to piękny czas rekolekcji i wspaniałej przygody. A są to wyjątkowe rekolekcje! Można naprawdę wyłączyć się codziennej gonitwy i skupić się na tym, co najważniejsze. Poza tym człowiek pozbawiony wielu luksusów i wygód zaczyna cieszyć prostymi rzeczami, jak choćby ciepłą wodą. Bo im człowiek ma mniej i mniej wymaga, to jest bardziej wolnym i szczęśliwszym. Pielgrzymka to piękne przeżycia i wspomnienia na całe życie – dodaje.

Zapisać się do Grupy Czerwonej można na spotkaniu przed pielgrzymką, które odbędzie się 27 lipca (piątek) o godz. 18.30 w salce parafialnej pod kościołem.

Pielgrzymi wraz grupami z całej diecezji dotrą do Czarnej Madonny 12 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama