Nowy numer 09/2020 Archiwum

Przystanek Jezus

550 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Szkocji, Francji, Austrii, Niemiec, Malezji i Słowenii uczestniczyło w rekolekcjach prowadzonych przez abp. Grzegorza Rysia.

Przystanek Jezus trwający od 29 lipca do 5 sierpnia podzielony jest na dwie główne części. Po trzech dniach rekolekcji rozpocznie się ewangelizacja i towarzyszenie uczestnikom Pol’and’Rock Festiwal. 29 lipca przed wielkim namiotem na polu festiwalowym ustawiono i poświęcono krzyż.

– Chcemy podejść do krzyża i go poświęcić, mając pełną świadomość tego, że to on nas uświęca. Modlimy się za wszystkich, którzy będą przechodzić obok niego, będą go mijać. Aby ten krzyż w całej swojej pokorze był mocnym głosem nieskończonej miłości do każdego człowieka. Chcemy w najbliższych dniach krzyża najpierw słuchać i na niego patrzeć. Chcemy słuchaniem i patrzeniem objąć wszystkich, których tutaj spotkamy. Chcielibyśmy się od Ciebie, Jezu Ukrzyżowany, nauczyć słuchu i wzroku. Chcielibyśmy się nauczyć patrzyć na ludzi, jak Ty patrzysz z wysokości krzyża, nauczyć się słuchać ludzi, jak Ty słuchasz. Chcielibyśmy się nauczyć kochać, jak Ty kochasz z krzyża, również chcemy nauczyć się milczenia, jak Ty milczysz na krzyżu. Chcielibyśmy się nauczyć modlitwy, jak Ty modlisz się na krzyżu – mówił metropolita łódzki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama