Nowy numer 08/2020 Archiwum

Wspólnota otwiera na świat

Na co dzień spotykają się na przyjacielskich spotkaniach i modlitwie w swoich miejscowościach, ale ich więzi są na tyle silne, że chcą razem także spędzić choć chwilę wakacji.

Osoby niepełnosprawne umysłowo, ich rodzice i przyjaciele od 22 do 29 lipca byli na obozie wspólnoty Wiara i Światło w Łagowie. Był to czas odpoczynku, formacji i modlitwy.

– Są tu wspólnoty „Aniołki katedralne” z Gorzowa oraz „Uśmiech” z Wrześni. Program jest podzielony na kilka części. Jest czas na formację, czas na rekreację i czas na wyjazdy. Przykładowo byliśmy pod figurą Chrystusa Króla w Świebodzinie, ale planujemy jeszcze inne ciekawe wyjazdy. Przede wszystkim jednak korzystamy z uroków pięknego Łagowa. Właśnie wróciliśmy z wyprawy rowerami wodnymi po jeziorze – wyjaśnia Patryk Wadecki, odpowiedzialny za obóz. Tematem tegorocznego obozu była modlitwa „Ojcze nasz”. – Dużo nie gadamy, ale staramy się to słowo pokazać za pomocą różnych form przekazu, aby te treści dotarły to każdego z nas. Chociażby poprzez odgrywanie scenek biblijnych, w których biorą udział osoby niepełnosprawne. Dzięki temu są one współprowadzącymi tę konferencję i łatwiej im odkrywać sens tej modlitwy – wyjaśnia Michał Haufa, koordynator wspólnoty „Aniołki katedralne”. We wspólnocie od 30 lat jest pani Elżbieta. – Ta grupa daje siły do życia. Gdyby nie ona, moja córka Basia nigdzie by nie wyjechała. A my byliśmy także w Lourdes, Wilnie i w Rzymie, u papieża. Ta wspólnota otwiera na cały świat – podkreśla Elżbieta Rychlik z Wrześni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama