Nowy numer 15/2020 Archiwum

Energia na cały rok

„W Duchu Świętym” – to hasło tegorocznej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pątnicy wyruszyli w trzech nurtach – gorzowskim, zielonogórskim i głogowskim.

Z wędrującymi do Czarnej Madonny w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze spotkał się bp Tadeusz Lityński.

– Dzisiaj przybyliśmy, aby podjąć wysiłek wielodniowego marszu na Jasną Górę. Nie dla własnej chwały, ale na chwałę Bożą, jednak także z intencją osobistej świętości życia, z intencjami naszych braci i sióstr – mówił pasterz diecezji podczas Mszy św. w kościele pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp. Z miasta nad Wartą pątnicy wyszli 31 lipca, natomiast z Głogowa i Zielonej Góry 2 sierpnia. Grupy wyszły też z mniejszych miejscowości. – Pielgrzymka jest szczególnym wyznaniem wiary, które dokonuje się w radości, mimo trudu, który trzeba pokonać – zauważa ks. Andrzej Wręczycki, kierownik gorzowskiej pielgrzymki. Kierownikiem zielonogórskiej grupy jest ks. Krzysztof Kocz, a głogowskiej – ks. Leszek Okpisz. W Grupie Akademickiej z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę wybrała się Julia Bartoszek. – Pielgrzymka daje mi energię na cały rok. Gdy mam coś do zrobienia i ogarnia mnie zniechęcenie, w głowie pojawia się myśl, że przeszłam ostatnio 400 km i na pewno z tym też sobie poradzę. Pielgrzymowanie daje motywację do codziennego życia – podkreśla gorzowianka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama