Nowy numer 48/2020 Archiwum

Maryjny program

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski, 26 sierpnia odbył się odpust w zielonogórskim kościele poświęconym Jasnogórskiej Pani.

Świętowanie ku czci patronki parafii poprzedziły trzydniowe rekolekcje pod przewodnictwem, pochodzącego z Zielonej Góry, paulia o. Michała Legana.

– Maryja przychodzi do Jezusa i prosi o cud mając czyste serce. Program dla nas, to czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Spójrzcie na jasnogórską Niewiastę - wszyscy możemy być tacy jak Ona – mówił ojciec Michał.

Paulin przypominając słowa św. Jana Pawła II zaprosił uczestników liturgii, aby ich serca uleciały do jasnogórskiego sanktuarium, gdzie Polacy zawsze byli wolni. Zakonnik podkreślił, że papieżowi nie chodziło o żadną wolność militarną, czy polityczną, lecz o najgłębsze i najpiękniejsze doświadczenie wewnętrznej wolności serca i sumienia, wypływającej z faktu odkrycia, że mamy Zbawiciela i Wyzwoliciela, potrafiącego przeciąć swoją śmiercią i krwią więzy oraz kajdany krepujące ludzkie dłonie.

– Niech nasze dusze spojrzą w piękne oblicze Bożej Matki, byśmy wspólnie czytali Ewangelią, o której mówi się, że jest jasnogórska.

Jak to dobrze, że Kanie Galilejskiej byli ubodzy ludzie, którym zabrakło wina, dzięki temu Bóg mógł okazać wszechmoc. Każdy brak może spowodować cud. Maryja przyszła do Jezusa i poprosiła o cud mając czyste serce – mówił o. Michał Legan.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama