Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Paradyskie Dni Duszpasterskie

Paradyskie Dni Duszpasterskie przejdź do galerii

W Wyższym Seminarium Duchownym trwa doroczne spotkanie formacyjne dla księży z całej diecezji. Tym razem przyświeca im hasło: "W mocy Bożego Ducha".

 
W trakcie spotkania odbyło się zaprzysiężenie nowych proboszczów Krzysztof Król /Foto Gość

W spotkaniu, które odbywa się 29 i 30 sierpnia w paradyskim seminarium, biorą udział wszyscy proboszczowie i wikariusze z naszej diecezji . – Każdego dnia realizowany jest ten sam program, co umożliwi uczestnictwo wszystkim duchownym z całej diecezji. Na całość spotkania składają się dwa bloki: modlitewny i konferencyjny – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Spotkanie jest wprowadzeniem w tematykę kolejnego roku duszpasterskiego, którego hasłem są słowa: „W mocy Bożego Ducha”. – Tajemnica Ducha Świętego to po prostu żywa obecność Boga. Każdy z nas stoi wobec wielkiego zaproszenia, wręcz wezwania, aby to, co jest związane z Bogiem, w nas żyło, żeby to nie były tylko słowa, rytuały i zwyczaje. To jest tym bardziej wielkie zobowiązanie dla tych, którzy są księżmi, którzy sprawują święte sakramenty i mają pomagać, aby każdy człowiek potrafił tę prawdziwą obecność Boga w sobie przeżyć. I dlatego tu jesteśmy, modlimy się i dzielimy się różnymi refleksjami – wyjaśnia bp Marek Solarczyk, który jest przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy KEP.

Paradyskie Dni Duszpasterskie są jednym z elementów tzw. formacji stałej duchowieństwa. – Do uczestnictwa w takim spotkaniu są zobowiązani wszyscy kapłani naszej diecezji – przypomina bp Tadeusz Lityński.

– Próbujemy w ramach wspólnoty kapłańskiej podejmować temat przewidziany na najbliższy rok pracy duszpasterskiej, aby misja Kościoła tu, na ziemi lubuskiej, odpowiadała temu, co płynie z natchnienia Ducha Świętego i nauczania Kościoła – dodaje.

« ‹ 1 › »
Paradyskie Dni Duszpasterskie

Foto Gość DODANE 29.08.2018 AKTUALIZACJA 29.08.2018

Paradyskie Dni Duszpasterskie

​W Wyższym Seminarium Duchownym trwa doroczne spotkanie formacyjne dla księży z całej diecezji. Tym razem przyświeca mu hasło: "W mocy Bożego Ducha".  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Król

|

GOSC.PL

publikacja 29.08.2018 18:03

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DIECEZJA ZIELONGÓRSKO-GORZOWSKA
  • DUSZPASTERSTWO
  • KAPŁAN
  • PARADYŻ

Polecane w subskrypcji

  • Par żyjących w nieformalnych związkach jest coraz więcej. Jak powinno podejść do tego państwo i prawo?
    • Polska
    • Andrzej Grajewski
    Par żyjących w nieformalnych związkach jest coraz więcej. Jak powinno podejść do tego państwo i prawo?
  • Czy Polska faktycznie jest śmietnikiem Europy?
    • Polska
    • Jerzy Kopański
    Czy Polska faktycznie jest śmietnikiem Europy?
  • „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
  • Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X