Nowy numer 44/2020 Archiwum

Trzech pasterzy w kamionce

Wspomnienia, dzielenie się doświadczeniem oazy, wspólna modlitwa i pasterskie błogosławieństwo. Uczestnicy Kursu Oazowego dla Animatorów (KODA) spotkali dziś aż z trzema biskupami.

Mimo wakacji, plan dnia KODA jest wypełniony licznymi konferencjami, warsztatami oraz zajęciami formacyjnymi. Jednak 29 młodych ludzi wybrało na taką szkołę, by w przyszłości dobrze posługiwać w parafiach oraz na rekolekcjach. Dlatego przyjechali formować się pod okiem Matki Batki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Dziś oazowiczów w tzw. kamionce w domu rekolekcyjnym odwiedził bp Tadeusz Lityński i bp Paweł Socha, a także przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy Komisji Episkopatu Polski oraz biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej - Marek Solarczyk. Wszystko po to, aby porozmawiać o przeżywanych rekolekcjach oraz opowiedzieć swoim doświadczeniu z Ruchem Światło-Życie.

Biskup Tadeusz Lityński podkreślił niezwykłą rolę animatorów. - Bardzo wam dziękuję za dotychczasowy udział w formacji. Ale także liczę na jej kolejny etap, ten formacji animatorskiej. Myślę, że udział w dziele oazowym w diecezji bardzo procentuje i będzie procentował w kolejnych młodych, którzy także się w nie włączą - zaznaczał.

Uczestnicy KODA wraz z kadrą oraz swoimi gośćmi powierzyli się Bogu przez ręce Maryi. - Zwróćmy się z prośbą o opiekę do Matki Bożej, która jest tutaj Gospodynią, aby nam zawsze towarzyszyła w każdych okolicznościach naszego życia - zachęcał pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama