Nowy numer 09/2020 Archiwum

Modlą się o powołania

W Wyższym Seminarium Duchownym, od 31 sierpnia do 2 września, odbyły się doroczne rekolekcje dla liderów wspólnot Przyjaciół Paradyża czyli Duchowego Dzieła Pomocy Powołaniom.

W rekolekcjach wzięły udział 92 osoby z 32 parafii naszej diecezji. Poprowadził je moderator Duchowego Dzieła Pomocy Powołaniom „Przyjaciele Paradyża” – ks. Grzegorz Słapek. – Mówimy o tym, o czym Przyjaciele Paradyża posługują się na co dzień czyli modlitwy. Mówiliśmy dziękczynnej, o modlitwie uwielbieniowej, o modlitwie błagalnej – wyjaśnia moderator.

– Przez modlitwę człowiek otrzymuje wiele łask i taką łaską są powołania.  Dzięki tej modlitwie wielu z nas wstąpiło do seminarium i zostało kapłanami – dodał.

Kapłan zachęca do wstąpienia do wspólnoty Przyjaciół Paradyża. – Osoba, która się decyduje na wstąpienie do takiej wspólnoty, zobowiązuje się do codziennej modlitwy w intencji nowych powołań do służby Bożej. To dziesiątek różańca i specjalna modlitwa – przypomina ks. Grzegorz.

– A dlaczego warto? Bo to jest inwestycja na przyszłość. Ona może nie dotyczy spraw doczesnych, ale niezwykle ważnych spraw duchowych. To przecież kwestia naszego zbawienia. Jak mawiał abp Michalik: „Jakich sobie kleryków wymodlimy, takich będziemy mieli kapłanów” – dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama