Nowy numer 07/2020 Archiwum

Pięciu nowych kleryków

W Łagowie turystów coraz mniej. Na początku września przyjechali tu jednak alumni pierwszego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Co robią w Łagowie? Bynajmniej nie są tu w celach  turystycznych, choć pewnie na rekreację czas się też znajdzie. Trzytygodniowy obóz w łagowskim domu rekolekcyjnym, który odbywa się od 2 do 23 września, ma zintegrować kleryków, a także przygotować ich do pobytu i formacji w seminarium.

Studentom pierwszego roku, którzy od października rozpoczną studia filozoficzno-teologiczne,  towarzyszą wychowawca ks. Bogusław Grzebień oraz ojciec duchowny ks. Grzegorz Słapek, a także starsi bracia z seminarium.

Dziś nowi klerycy rozpoczynają pięciodniowe rekolekcje w milczeniu. - Będą one poświęcone podstawom życia duchowego pomocnego w formacji do kapłaństwa. Chodzi o to, aby uświadomić sobie jakie są główne fundamenty na których trzeba budować swoje powołania - wyjaśnia ojciec duchowny.

Piątka kandydatów to: Kamil Maćków z Zielonej Góry (parafia pw. św. Alberta Chmielowskiego), Jakub Błażyński z Niedoradza (parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu), Michał Kowalewski z Międzyrzecza (parafia pw. św. Jana Chrzciciela), Kacper Mołdawski ze Szprotawy (parafia pw. św. Andrzeja w Szprotawie) i Przemysław Smoleń z Kowar (diecezja legnicka).

Każdy kandydat to osobna historia. W życiu Michała Kowalewskiego ważną rolę odegrał Ruch Światło-Życie. Okres gimnazjum był dla niego czasem buntu, mimo, że wychował się w rodzinie katolickiej.

- I cudem Pan Bóg sprawił, że pojechałem na oazę właśnie do Łagowa, chociaż nie miałem na to najmniejszej ochoty. Tutaj w tej kaplicy w Łagowie pierwszy raz doświadczyłem Bożej miłości, a później zaczęły przychodzić pierwsze myśli związane z powołaniem do kapłaństwa - wyjaśnia Michał.

Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama