Nowy numer 09/2020 Archiwum

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

W najbliższą sobotę 15 września odbędzie się VI Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa św. Augustyna „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”

Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy pielgrzymki zgromadzą się najpierw przy kościele we wsi Święty Wojciech, gdzie o 9.30 odprawią jutrznię, po której wyruszą w procesji z relikwiami Pierwszych Męczenników Polski do kościoła pod ich wezwaniem w Międzyrzeczu. Tam, o 11.00, rozpocznie się panel, na który złoży się konferencja ks. Ryszarda Stankiewicza zatytułowana „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” oraz świadectwa mężczyzn.

O godz. 13.00 bp Paweł Socha odprawi Mszę św. i wygłosi homilię dla uczestników pielgrzymki. Spotkanie zakończy wspólna agapa.

Podczas tegorocznej Pielgrzymki Mężczyzn Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej przeprowadzi zbiórkę obuwia dla bezdomnych. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję, proszeni są o ofiarowanie nowych męskich butów w rozmiarach 42-44. Buty będzie można przekazać w Międzyrzeczu.

Pielgrzymkę Mężczyzn organizuje Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze we współpracy z Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Zdjęcia z ubiegłego roku: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama