Nowy numer 07/2020 Archiwum

Przyjedź na urodziny sanktuarium

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie ma już już 10 lat. I jak na jubileusz przystało, nie zabraknie świętowania!

Urodziny sanktuarium zaplanowano na 23 września. Festyn parafialny to inicjatywa duszpasterzy i parafian. A co w programie świętowania?

- Najpierw jubileuszowa Msza Św. przy uroczystszej oprawie prawie wszystkich wspólnot i zespołów parafialnych. Warto przyjść bo jest za co dziękować. Te dziesięć lat, to morze spowiedzi i Eucharystii - mówi wikariusz ks. Przemysław Janicki.

- Po Mszy przejdziemy do figury Chrystusa Króla, gdzie rozpoczniemy I Festyn Parafialny, a z nim czeka nas moc atrakcji. Dla każdego będzie coś miłego - dodaje.

A będzie się działo i to naprawdę sporo! Będą loty balonem na uwięzi, akrobacje motocrossowe, dmuchańce, plac zabaw eurobungee, trampoliny, zjeżdżalnie. Będą kuce, szkółka łucznictwa, pieczenie chleba, malowanie twarzy, zabawy i gry zręcznościowe z nagrodami. Będzie loteria fantowa, licytacja na rzecz dzieci, pokazy ratownictwa medycznego, wozów strażackich. Będzie również można zgłosić się jako dawca szpiku.

Oczywiście w strefie gastronomii będzie można zjeść smaczny posiłek i spróbować domowego ciasta z kawą i herbatą.

Na scenie usłyszymy: Przemka Szczotko, Radosława Babireckiego, rapera Arkadio, Świebodzińskiej Orkiestry Dętej, zespołu Echo Kresowian.

Całość zakończy się koncertem dziękczynno-przebłagalnym z Adoracją Najświętszego Sakramentu za nas. - W tej części modlitewnej posługiwać będzie parafialny zespół Vox Cordis, który w tym roku również obchodzi 10-lecie istnienia - tłumaczy ks. Janicki.

Plan Festynu Parafialnego:
godz.12.30 - Jubileuszowa Msza Św.
godz. 13.40 - Procesja pod Figurę Chrystusa Króla
godz. 14.20 - Powitanie
godz. 14.25 - Koncert Przemek Szczotko
godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
godz. 15.30 - Koncert Świebodzińskiej Orkiestry Dętej
godz. 16.10 - Pokaz Klubu sportowego Flik Świebodzin
godz. 16.40 - Konkurs dla dzieci „Ślimak”
godz. 17.00 - Koncert zespołu Echo Kresowian
godz. 17.30 - Koncert powarsztatowy (A. Handziuk i G. Aleksiewicz)
godz. 18.15 - Koncert Arkadio
godz. 19.00 - Finał Loterii Fantowej Parafia-Dzieciom
godz. 19.20 - Koncert Radosław Babirecki
godz. 19.40 - Licytacja
godz. 20.15 - Adoracja z jubileuszową posługą zespołu Vox Cordis
godz. 21.00 - Apel Jasnogórski i Błogosławieństwo na zakończenie
godz. 21.15 - Ognisko dla wytrwałych

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama