Nowy numer 07/2020 Archiwum

Dajcie szansę innym

Młodzież z całej diecezji przyjechała do Zielonej Góry, by wspólnie się modlić, rozmawiać o Kościele i podjąć konkretne działania, aby Ewangelia dotarła do ich rówieśników.

Młodzi w Kościele – to hasło Synodu Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, który trwał od 21 do 23 września w Zielonej Górze. W ten sposób diecezja włączyła się w trwającą w całym Kościele powszechnym debatę o duszpasterstwie młodzieży przed mającym się wkrótce rozpocząć synodem biskupów poświęconym tej problematyce.

Była okazja do modlitwy, refleksji, wymiany myśli, a nawet zadawania pytań biskupowi. – Naszym zadaniem, tak jak apostoła Andrzeja, jest dać szansę innym, aby ujrzeli Jezusa – powiedział bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. na zakończenie Synodu Młodych. Młodzież podczas synodu pracowała w trzech blokach – pierwszy: widzieć, drugi: osądzić, trzeci: działać. Uczestnicy przyznają, że nie był to czas stracony. – Cieszę się, że wzięłam udział w Synodzie Młodych, bo mogłam wyrazić swoją opinię na poruszane tutaj tematy, ale także wysłuchać innych – mówi Ida Kozieł z Zielonej Góry. – Zależy nam na tym, aby nasi rówieśnicy odkryli w swoim życiu Dobrą Nowiną. Dużo zależy od księży, bo oni są takim magnesem, który przyciąga tych ludzi. Ale też dużo zależy od nas, ludzi wierzących, i naszego świadectwa. Musimy pozwolić, aby Duch Święty w nas działał – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama