Nowy numer 08/2020 Archiwum

Powiedz: "Jezu, ufam Tobie"

"Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" to akcja, która odbędzie się 28 września w wielu miejscach naszego kraju i świata. Warto przyłączyć się, aby polecić Bogu swoją miejscowość.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast odbędzie się w wielu miejscowościach naszej diecezji. Zdaniem proboszcza parafii pw. Pierwszych Męczenników  Polski w Gorzowie Wlkp., to dobra okazja do tego, aby pobudzić serca tych, którzy o Panu Bogu zapominają.

- Nasza parafia kolejny raz włącza się w tę akcję solidaryzując się z całym Kościołem w Polsce i nie tylko, bo przecież to wydarzenie odbywa się także poza jej granicami. Współczesny świat potrzebuje modlitwy o pokój, o miłość w rodzinach, za naszą Ojczyznę, a także za prześladowanych z powodu wiary. W tych intencjach w szczególny sposób chcemy się modlić. Jednocześnie pokazać innym, że w ciągu dnia, pośród różnych obowiązków można odnaleźć chwilę na wspólną modlitwę. Droga z pracy do domu lub ze szkoły z dziećmi również może być ubogacona wspólną modlitwą. To nie wiele, co dajemy od siebie, a Pan Bóg oddaje nam często o wiele więcej - zauważa proboszcz ks. Bogusław Kaczmarek.

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski to nie jedyna okazja do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

- Odmawiamy ją wspólnie w każdą środę i piątek w przed Najświętszym Sakramentem. Jutro o godz. 15.00 modlić się będziemy jak zawsze w kościele, ale także przy rondzie na skrzyżowaniu ulic: Górczyńskiej i Okulickiego. To najbardziej uczęszczane drogi na terenie naszej parafii, dlatego chcemy budzić ludzkie sumienia przypominając o rzeczywistości Bożego Miłosierdzia - wyjaśnia proboszcz.

- Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Zwłaszcza tych, którzy w tym czasie uczęszczają tą drogą z pracy lub ze szkoły do domu. Warto przez te parę minut otworzyć swoje serce na dary jakimi pragnie nas obdarować Pan Bóg - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama