GN 08/2020 Archiwum

Łaska dla tego miejsca

"Uświęćcie się, gdyż jutro Pan sprawi cuda wśród was" (Joz 3,5) - to hasło rekolekcji, które od 28 do 30 września trwają w Krośnie Odrzańskim. Prowadzi je o. James Manjackal.

To już trzecia wizyta indyjskiego misjonarza w Krośnie Odrzańskim. Organizatorem rekolekcji jest parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie na czele z proboszczem ks. Zbigniewem Samociakiem. – To trzydniowe rekolekcje głoszone przede wszystkim z myślą o naszym mieście i naszych parafianach. Niesamowicie skuteczny moment wzięcia spraw życia duchowego we własne ręce. Spotkałem się z opinią, że jest to czas łaski dla tego miejsca przez bardzo żywy i charyzmatyczny przekaz głoszonego Słowa – zauważa ks. Michał Szot.

 – Ale przede wszystkim przez to, że o. James w poruszający sposób przez własne świadectwo zachęca do duchowej odnowy, wzywając do nawrócenia. Jako duszpasterz widzę dobre i trwałe owoce tego czasu z poprzednich rekolekcji, które wygłosił u nas rok temu i dwa lata wcześniej – dodaje.

Łaska dla tego miejsca   Rekolekcje z o. Jamesem w Krośnie Odrzańskim odbywają się już po raz trzeci Krzysztof Król /Foto Gość W rekolekcjach wzięło udział ok. 1400 uczestników. – 400 osób to mieszkańcy Krosna Odrzańskiego, a pozostałe są z różnych stron naszej diecezji, Polski, a także z zagranicy – wyjaśnia Jadwiga Skoblicka z grupy Grupy Modlitewno-Uwielbieniowej „Laudate Dominum”. – Na rekolekcjach z o. Jamesem w 2008 roku w Gorzowie Wlkp. sama doświadczyłam żywego Boga. Organizujemy je, aby umożliwić to innym – dodaje.

Wiele osób uczestniczyło w rekolekcjach z o. Jamesem po raz kolejny. – Jesteśmy tutaj, aby pogłębić swoją wiarę – wyjaśnia Jolanta Boryta z Krosna Odrzańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama