Nowy numer 2/2021 Archiwum

Łaska dla tego miejsca

"Uświęćcie się, gdyż jutro Pan sprawi cuda wśród was" (Joz 3,5) - to hasło rekolekcji, które od 28 do 30 września trwają w Krośnie Odrzańskim. Prowadzi je o. James Manjackal.

To już trzecia wizyta indyjskiego misjonarza w Krośnie Odrzańskim. Organizatorem rekolekcji jest parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie na czele z proboszczem ks. Zbigniewem Samociakiem. – To trzydniowe rekolekcje głoszone przede wszystkim z myślą o naszym mieście i naszych parafianach. Niesamowicie skuteczny moment wzięcia spraw życia duchowego we własne ręce. Spotkałem się z opinią, że jest to czas łaski dla tego miejsca przez bardzo żywy i charyzmatyczny przekaz głoszonego Słowa – zauważa ks. Michał Szot.

 – Ale przede wszystkim przez to, że o. James w poruszający sposób przez własne świadectwo zachęca do duchowej odnowy, wzywając do nawrócenia. Jako duszpasterz widzę dobre i trwałe owoce tego czasu z poprzednich rekolekcji, które wygłosił u nas rok temu i dwa lata wcześniej – dodaje.

Łaska dla tego miejsca   Rekolekcje z o. Jamesem w Krośnie Odrzańskim odbywają się już po raz trzeci Krzysztof Król /Foto Gość W rekolekcjach wzięło udział ok. 1400 uczestników. – 400 osób to mieszkańcy Krosna Odrzańskiego, a pozostałe są z różnych stron naszej diecezji, Polski, a także z zagranicy – wyjaśnia Jadwiga Skoblicka z grupy Grupy Modlitewno-Uwielbieniowej „Laudate Dominum”. – Na rekolekcjach z o. Jamesem w 2008 roku w Gorzowie Wlkp. sama doświadczyłam żywego Boga. Organizujemy je, aby umożliwić to innym – dodaje.

Wiele osób uczestniczyło w rekolekcjach z o. Jamesem po raz kolejny. – Jesteśmy tutaj, aby pogłębić swoją wiarę – wyjaśnia Jolanta Boryta z Krosna Odrzańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama