Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trąbka i organy na start

Festiwal Musica Misericordia już po raz ósmy odbędzie się w Świebodzinie. Od 7 do 27 października muzycy z całej Polski wystąpią we wszystkich tutejszych kościołach.

Festiwal Musica Misericordia jest, utrwaloną na mapie diecezji, cykliczną imprezą warsztatowo-muzyczną, która w całości poświęcona jest muzyce poważnej, a w szczególności sztuce sakralnej tworzonej na potrzeby liturgii.

- Celem Festiwalu jest prezentacja i upowszechnianie muzyki kameralnej i organowej w wykonaniu zarówno wybitnych i uznanych artystów z Polski i zagranicy, jak również przedstawicieli młodego pokolenia. Ideą organizatorów jest stworzenie imprezy ogólnodostępnej w niezwykle atrakcyjnych miejscach Świebodzina jakimi są obiekty sakralne wszystkich parafii w mieście - wyjaśnia organizator Rafał Wojtkiewicz ze Stowarzyszenia Rodzin Świebodzińskich.

Choć festiwal odbywa się dopiero od ośmiu lat, gościli już na nim tacy aktorzy, jak m.in.: Anna Seniuk, Laura Łącz, Krzysztof Globisz, Jerzy Zelnik. Muzycy z Polski i zagranicy, Dyrektor Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie Bartosz Michałowski, Zespół wokalny „Flores Rosarum”, Katarzyna Wiwer, Agata Sapieha, prof. Elżbieta Stefańska, Marika Kato i wielu innych. 

- W tym roku zaprosiliśmy na koncert inauguracyjny Macieja Fortune (trąbka) wraz z Markiem Smoczńskim (organy) i Pawłem Wypychem (wizualizacje), którzy wystąpią z koncertem „Muzyka na Trąbkę i Organy”. Pierwszy koncert już 7 października o godz. 19.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego - wyjaśnia Rafał Wojtkiewicz.

Natomiast 14 października usłyszymy pieśni Maryjne w wykonaniu Agnieszki Grochali (mezzosopran), której na organach będzie towarzyszył Paweł Kuchnicki (kościół pw. NMP Królowej Polski, godz. 19.00). Podczas trzeciego koncertu 21 października wystąpi Zespół „Jerycho” z programem „Bogurodzica” (kościół pw. św. Michała Archanioła).

Na zakończenie festiwalu, od 27 do 28 października, odbędą się bezpłatne warsztaty wokalne „Gospel dla Niepodległej”, które poprowadzi Mariusz Obst wraz z Zespołem NaNowo.

Festiwal zakończy czwarty koncert finałowy 28 października w którym wystąpią uczestnicy warsztatów wraz z Zespołem NaNowo (kościół pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 19.00).

 

Festiwal zakończy czwarty koncert finałowy 28 października w którym wystąpią uczestnicy warsztatów wraz z Zespołem NaNowo.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama