Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wsparcie dla gorzowskiej katedry

2 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa rząd przekazał na remont świątyni - poinformował dziś wojewoda lubuski.

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o zwiększeniu budżetu wojewody lubuskiego o 2 mln zł. Ta suma zostanie przeznaczona na przeprowadzenie II etapu remontu gorzowskiej katedry, która 1 lipca 2017 roku została poważnie uszkodzona przez pożar.

- Wszyscy pamiętamy ten dzień, kiedy z niedowierzaniem patrzyliśmy jak płonie gorzowska katedra, matka kościołów diecezji, symbol i serce Gorzowa. Od tego czasu wszyscy patrzymy na okaleczoną katedrę i tęsknimy za tym, aby powróciła do swojej świetności. Oczywiście ten ten remont jest bardzo duży i kosztowny - powiedział wojewoda Władysław Dajczak, który przypomniał, że decyzją poprzedniej premier Beaty Szydło na pomoc katedrze trafiło ponad 3,3 mln zł.

- Z radością chcę poinformować, że otrzymałem zarządzenie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z dnia 28 września br., które przyznaje Wojewodzie Lubuskiemu do budżetu wojewody 2 mln zł z przeznaczeniem na remont katedry gorzowskiej - dodał.

Wsparcie dla gorzowskiej katedry   Konferencja prasowa przed katedrą Kamil Lewera /Radio Plus

Radości z pomocy nie kryje proboszcz katedry. - Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierają odbudowę, jak i remont naszej gorzowskiej katedry, za którą bardzo tęsknimy jako wierni, diecezjanie i mieszkańcy Gorzowa. Jestem wdzięczny dziś panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, panu wojewodzie i wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnego wsparcia finansowego naszych prac - mówił ks. Zbigniew Kobus.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama