Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zmarł organista i dyrektor z Przemkowa

"Paweł Juchom, oddany swojej pracy niezwykły pedagog, nasz przyjaciel, dyrektor. Kochał dzieci i młodzież i cały swój czas bezinteresownie im poświęcał" - napisała społeczność SP nr 2.

Paweł Juchom urodził się w 1980 roku w Kożuchowie. Zmarł 5 października 2018 roku po ciężkiej chorobie. W 2004 roku ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku wychowanie muzyczne ze specjalnością muzyka kościelna.

Od 2000 roku Paweł Juchom był organistą w parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Od 2003 roku  uczył muzyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie, gdzie od 2012 roku pełnił funkcję dyrektora.

"5 października 2018 roku odszedł od nas wspaniały człowiek - Paweł Juchom, oddany swojej pracy niezwykły pedagog, nasz przyjaciel, dyrektor. Kochał dzieci i młodzież i cały swój czas bezinteresownie im poświęcał. Pamiętajmy o Nim" - czytamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Przemkowie.

Współpracował m.in. z Diecezjalną Diakonią Liturgiczną Ruchu Światło-Życie oraz z Domem Rekolekcyjno-Powołaniowym Jackówka w Paradyżu. W trudnym czasie zmagania z chorobą dał świadectwo niezwykłej ufności Bogu i całkowitego oddania życia w Jego ręce.

"Dzisiejszy dzień zaczął się bardzo smutną wiadomością. Po latach walki z chorobą odszedł od nas Paweł Juchom. Miałam przyjemność być jego wychowanką, należeć do chóru oraz zespołu gospel, którego był opiekunem. Nigdy nie zapomnę jego śmiechu i uśmiechu. Uśmiech zawsze był duży, a śmiech charakterystyczny. Nie zapomnę również woli walki, odwagi, podejścia w tak ciężkich chwilach. I humoru, po prostu. Twoja wiara w Boga była niezłomna, oddałeś się w Jego ręce i z Nim walczyłeś z chorobą" - napisała na portalu społecznościowym Dominika Rekut.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama