Nowy numer 43/2020 Archiwum

Krzyż u franciszkanów poświęcony

Biskup Tadeusz Lityński 5 października poświęcił kopułę z krzyżem, która będzie umieszczona na wieży budującego się kościoła w Zielonej Górze.

– Pomału kończymy zewnętrzny etap budowy kościoła. Największa wieża będzie miała prawie 50 metrów wysokości i będzie zwieńczona kopułą z krzyżem. Dziś poświęci ją bp Tadeusz Lityński, a 20 października ta kopuła będzie podniesiona i umieszczona na wieży. – wyjaśniał o. Stanisław Glista OFMConv, gwardian i proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

Wciąż jeszcze wiele wyzwań przed ojcami franciszkanami. – Powoli staramy się montować okna. Musimy wybudować łącznik pomiędzy kościołem a klasztorem. W tym łączniku będzie znajdować się zakrystia – tłumaczył proboszcz.

Datę ukończenia budowy świątyni trudno określić. – Nie odważę się jej podać, bo budowa idzie dość mozolnie, ale ciągle do przodu. Kolejne prace wykonujemy na tyle, na ile finanse nam pozwalają. Kościół budujemy z tego, co dostaniemy od ludzi, i z tego, co dostaniemy z naszej prowincji klasztornej. A także z tego, co nasi ojcowie poprzez swoją pracę czy posługę w różnych formach zarobią. To przekazujemy na budowę – wyjaśnia  o. Stanisław.

– Bardzo dziękujemy tym, którzy nas wspomagają finansowo i modlitewnie. Prosimy o dalsze wsparcie – dodaje.

W zwieńczeniu wieży będzie umieszczona kapsuła czasu.

Krzyż u franciszkanów poświęcony   Zwieńczenie wieży budującego się kościoła www.zielonagora.franciszkanie.pl Przypomnijmy, że w 1998 r. ówczesny ordynariusz Adam Dyczkowski zaprosił franciszkanów z Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię do założenia domu zakonnego w Zielonej Górze.

Jak wspomóc ojców franciszkanów w budowie? Szczegóły na stronie parafii: http://www.zielonagora.franciszkanie.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama