Nowy numer 42/2019 Archiwum

Modlitwa ze świecą w ręku

Akatyst ku czci Matki Bożej odbędzie się 13 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu.

Już wieloletnią tradycją, że w październiku, miesiącu poświęconym szczególnemu nabożeństwu ku czci Matki Bożej, do Seminarium Duchownego w Paradyżu przybywają liczni pielgrzymi. Wszystko po to, aby wspólnie modlić się akatystem ku czci Matki Naszego Pana.

- Jest to piękna forma modlitwy pochodząca z Konstantynopola i do dzisiaj jest przede wszystkim obecna w Kościele Prawosławnym - wyjaśnia ks. Tadeusz Kuźmicki, ojciec duchowny paradyskiego seminarium.

- Treść akatystu podzielona jest na cztery główne części, które odnoszą się do wydarzeń: zwiastowania NMP, pokłonu pasterzy, wcielenia i królowania Maryi nad dziewicami. W czasie tej modlitwy Maryja jest pozdrawiana poprzez piękny śpiew w jej różnych przymiotach, co oddaje naszą wiarę w bogactwo jej osoby. Niesamowitą atmosferę modlitwy tworzą również w zewnętrznym wymiarze świece, które są trzymane przez uczestników akatystu podczas modlitwy. Ta wspólna modlitwa jest bardzo budująca i podnosząca na duchu. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa we wspólnej modlitwie - dodaje.

Polskiego przekładu dokonano w 1965 roku. Akatyst składa się z 24 strof, które w greckim oryginale zaczynają się od kolejnych liter greckiego alfabetu. Zgodnie ze wschodnią tradycją Akatyst jest śpiewany i słuchany na stojąco.

Zobacz jak było w zeszłym roku: FOTORELACJA.

Ramowy program:

  • godz 17.00 - Różaniec
  • godz. 18.00 - Msza św.
  • godz. 20.00 - Akatyst
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL