Nowy numer 09/2020 Archiwum

Różaniec do nieba

"Razem przez pokolenia" – to hasło pikniku międzypokoleniowego Carita, który odbył się 13 października w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Msza św., konferencja, warsztaty, integracja i wspólny posiłek – to wielkim skrócie przebieg spotkania w Rokitnie.

Projekt „Razem przez pokolenia” to inicjatywa skierowana do Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i Klubów Seniora. – Jego celem była integracja wolontariuszy z SKC z wolontariuszami PZC i seniorami. Pokazanie, że można razem współpracować, a przy tym świetnie się bawić – wyjaśnia Dominika Danielak z diecezjalnej Caritas.

W spotkaniu wzięli udział wolontariusze z Niegosławic, Sulechowa, Drezdenka, Międzyrzecza, Sulechowa i Zielonej Góry.

Uczestnicy spotkania przygotowali wspólnie ogromny różaniec zrobiony z balonów z helem w barwach Polski i Caritas, który został później puszczony w niebo. – Wolontariusze wzięli także udział w warsztatach w trakcie których m.in. poznali misję i dziania Caritas, dowiedzieli się więcej o aspektach prawnych działaniach wolontariusza, a także jak kreatywnie zagospodarować czas wolny opiekując się dziećmi i młodzieżą – wyjaśnia Dominika Danielak.

Realizacja projektu odbywa się w ramach Programu „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski” współfinansowanego ze środków Caritas Polska we współpracy z Jeronimo Martins Biedronka.

Różaniec do nieba w Rokitnie
Anna Maria Fedurek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama