GN 47/2020 Archiwum

Modlitwa na Dzień Nauczyciela

Jak świętować Dzień Edukacji Narodowej? Najlepiej na wspólnej modlitwie! Tak zrobili pedagodzy skupieni w Gorzowskim Duszpasterstwie Nauczycieli.

Nauczyciele spotkali się 14 października w tymczasowej kaplicy parafii katedralnej na Mszy św. pod przewodnictwem nowego duszpasterza ks. Bartłomieja Rybackiego.

- Celem duszpasterstwa nauczycieli jest zintegrowanie środowiska pedagogicznego działającego na terenie Gorzowa i nie tylko. Ucieszył mnie bardzo fakt, że za pośrednictwem mediów społecznościowych o dzisiejszej Mszy dowiedzieli się nauczyciele z Drezdenka, którzy musieli pokonać sporo kilometrów, aby być tu dzisiaj z nami - opowiada ks. Bartłomiej Rybacki, duszpasterz gorzowskiego duszpasterstwa nauczycieli.

- Każdy człowiek dąży do osobistego rozwoju. Nauczyciel, który jest odpowiedzialny za wychowanie młodego pokolenia sam musi najpierw kształtować swojego ducha. Młodzież stawia coraz więcej pytań i jeśli nie będziemy wychodzić im na przeciw, możemy nie podołać ich wychowaniu. Duszpasterstwo nauczycieli pomaga rozwijać się nie tylko intelektualnie, ale przede wszystkich duchowo - dodaje. Modlitwa na Dzień Nauczyciela   Modlitwa za nauczycieli, pracowników i przyjaciół lubuskiej oświaty. Archiwum: Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli

Dlaczego warto przyjść na spotkanie? - Chociażby dlatego, aby doświadczyć wspólnoty. Zobaczyć, że są inni ludzie, którzy robią to co ja, myślą podobnie i borykają się z podobnymi problemami. Modlitwa to najlepszy środek, aby naładować swoje „duchowe akumulatory”. Dlatego najpierw sami staramy patrzeć się na Chrystusa i od Niego się uczyć, aby potem nauczać innych - zauważa ks. Bartosz.

Najbliższe spotkanie duszpasterstwa to nauczycielskie Zaduszki. Spotkanie odbędzie się 8 listopada o godz. 18.00 w tymczasowej kaplicy katedralnej. Modlitwa na Dzień Nauczyciela   Nie zabrakło oczywiście życzeń od uczniów. Archiwum: Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli

Gorzowskie duszpasterstwo nauczycieli to wspólnota skupiająca nauczycieli i pracowników oświaty z terenu Gorzowa Wlkp. i okolic już od 1984 roku. Przez lata opiekunami duszpasterstwa byli m.in.: ks. Janusz Idzik, ks. Jerzy Płóciennik, ks. Tadeusz Kondracki, ks. bp Edward Dajczak, ks. Grzegorz Cyran.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama