GN 43/2020 Archiwum

Studencie, przyjdź do Stodoły

Duszpasterz akademicki ks. Mariusz Jagielski zaprasza na spotkania duszpasterstwa akademickiego w Zielonej Górze.

Joanna Król: Rok akademicki rozpoczął się na dobre. Kościół ma konkretną ofertę dla studentów. Proszę przypomnieć, czym jest duszpasterstwo akademickie?

Ks. Mariusz Jagielski: Jest najpierw przestrzenią do spotkania dla studentów, budowania pomiędzy nimi relacji, wspólnego doświadczania wiary i Kościoła. Jest także miejscem formacji i modlitwy i okazją do wspólnych przygód - a dla niektórych nawet do początku wspólnej drogi.

Jak wyglądają spotkania?
Spotykamy się w każdy wtorek przy parafii św. Józefa o 20.00 w naszej „stodołowej” salce. Pierwsze pół godziny to przedłużony studencki kwadrans - czas na kawę, herbatę, spotkanie, rozmowę. Potem rozpoczynamy wspólną lekturę Słowa Bożego, którego słuchamy, o którym rozmawiamy, by spędzić wreszcie osobisty kwadrans ze Słowem w ciszy. Po takim spotkaniu ze Słowem Bożym, które trwa około godziny, jest czas na pobycie ze sobą. Bywa, że na nasze wtorkowe spotkania zapraszamy gości i wtedy mają one nieco innych charakter. Staramy się też znaleźć czas i w ciągu roku i na wakacjach, by wspólnie wyjechać czy to w góry, czy na kajaki, czy jeszcze w inne miejsca. Zapraszamy także w każdą niedzielę do kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca przy ul. Prostej 47, na 20.00 na akademicką Eucharystię.

Dlaczego więc warto przyjść?
Pewnie się powtórzę, ale przestrzeń na dobre spotkania, na budowanie dobrych relacji, na uczenie się od siebie drogi wiary ze wszystkimi wyzwaniami, trudnościami i pięknem, jakie ze sobą niesie, to naprawdę cenny dar i tak właśnie patrzymy na Stodołę i dlatego wszystkich studentów do Stodoły zapraszamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama