Nowy numer 44/2020 Archiwum

Konkurs na chrześcijańską kartkę

Caritas zaprasza wszystkie dzieci z diecezji do udziału w konkursie na projekt kartki świątecznej, w której symbolika chrześcijańska będzie przeważała nad symbolami świeckimi.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dzieci z całej diecezji.

- Zwracamy jednocześnie uwagę na zachowanie możliwie głębokiego charakteru treści prac, aby symbolika chrześcijańska przeważała nad symbolami świeckimi i komercyjnymi. Wiele jest kartek bożonarodzeniowych "komercyjnych" np. z Mikołajem, choinką, prezentami itp. Chcemy, by kartka świąteczna Caritas była wyjątkowa. By istota Bożego Narodzenia, czyli przyjścia na świat Zbawiciela w osobie maleńkiego Chrystusa była najważniejsza i na pierwszym planie. Bo gdyby nie to wydarzenie, to Świąt by nie było - przypomina Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

- Przygotowanie takich kartek może stać się motywem do przeprowadzenia zajęć pogłębiających wiedzę i wiarę dzieci - dodaje.

Najlepsze kartki zostaną wysłane później do darczyńców diecezjalnej Caritas, a także podopiecznych, urzędów, instytucji, firm, przyjaciół Caritas i innych.

Prace muszą być podpisane na odwrocie (Imię i nazwisko, data urodzenia autora, nazwę podmiotu zgłaszającego oraz kontakt). Ostateczny termin nadsyłania prac to 9 listopada.

- Prosimy, aby prace wykonane zostały na kartkach formatu A4 w technice umożliwiającej jej zeskanowanie - podkreśla rzecznik.

Adres:

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
ul. Bema 32-34
65-170 Zielona Góra
 
Więcej: caritazg.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama