Nowy numer 44/2020 Archiwum

Modlitwa na wielkim różańcu

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze postanowili w oryginalny sposób uczcić 40. rocznicę wyboru Papieża Polaka.

Wprawdzie patronem zielonogórskiego "katolika" jest św. Stanisław Kostka, ale św. Jana Paweł II ma także swoje szczególne miejsce, i to nie tylko od święta. – Dzień 16 października to szczególna data dla nas Polaków, a w tym roku jeszcze bardziej szczególna, bo to 40. rocznica jego powołania na Stolicę Apostolską. W związku z tak piękną rocznicą, miesiącem poświęconym Maryi oraz faktem, że Jan Paweł II tak bardzo ukochał Matkę Bożą, w szkole pojawił się pomysł na zrobienie dużego różańca i wspólną modlitwę całej społeczności szkolnej – wyjaśnia dyrektor Bogna Świdzińska.

W okrągłą rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową uczniowie wspólnie odmówili Różaniec. – Oddziały klas od 0 do 3 przygotowały gigantyczny różaniec z papieru i folii, abyśmy mogli pomodlić się na nim całą szkoła i opleść ją modlitwą – wyjaśnia Ewa Pogorzelska, inicjatorka pomysłu i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

– Wiele razy robiłam w domu różaniec ze swoimi dziećmi, na którym się później wspólnie modliliśmy. A przecież szkoła to też w pewnym sensie rodzina i pomyślałam, że warto ten pomysł tu zrealizować. Dzieci nie tylko zaangażowały się w robienie różańca, ale zaangażowały się w modlitwę. I chyba najbardziej siebie nawzajem mobilizowały do modlitwy. Widzieliśmy, że młodsze dzieci patrzyły na starsze, a starsze na młodsze – dodaje.

Aktualnie w szkole uczy się 167 uczniów.

Modlitwa na wielkim różańcu   Wielki różaniec przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze JK /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama