Nowy numer 09/2020 Archiwum

Duszpasterstwo żaków nad Odrą

Rok formacyjny w Duszpasterstwie Akademickim "Parakletos" rozpoczęty. Studenci ze swoim duszpasterzem spotkali się 18 października w Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach.

Duszpasterstwo skupia studentów różnych wyznań chrześcijańskich z Collegium Polonicum w Słubicach i Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Najważniejszym momentem w ciągu tygodnia jest czwartek. - W tym dniu zapraszamy studentów na Mszę św., którą sami przygotowują. Później jest wspólne spotkanie, w trakcie którego rozmawiamy na proponowane zagadnienia - wyjaśnia ks. Rafał Mocny, duszpasterz akademicki.

- Moja stała obecność w Katolickim Centrum Studenckim to okazja do spotkań indywidualnych, spowiedzi, rozmów. Oprócz wydarzeń duchowych, nasze duszpasterstwo daje możliwość rozwoju muzycznego podczas prób muzycznych oraz nauki języków obcych - dodaje.

Można tu spotkać studentów różnych kierunków i narodowości, którzy studiują w słubickim Collegium Polonicum i frankfurckim Uniwersytecie Europejskim Viadrina.

- Nasi studenci są bardzo zróżnicowani: reprezentują różne wyznania chrześcijańskie, pochodzą z wielu różnych miejsc z Polski i całego świata. Duszpasterstwo ma stać się miejscem, gdzie mogą przyjść i doświadczyć tego, co już wcześniej doświadczali czyli wspólnej modlitwy, spotkania, bycia w domu - zauważa ks. Rafał Mocny. Duszpasterstwo żaków nad Odrą   Duszpasterzem studentów w Słubicach jest ks. Rafał Mocny. JK /Foto Gość

Katolickie Centrum Studenckie współpracuje z Duszpasterstwem Ekumenicznym we Frankfurcie nad Odrą (OESAF).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama