Nowy numer 47/2020 Archiwum

Patrzą w jednym kierunku przejdź do galerii

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie odbył się 20 października w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Był czas na modlitwę, integrację i świadectwo.

Takie spotkanie odbywa się średnio raz na pół roku. Oazy należące do danego rejonu zjeżdżają się w określone miejsce, by zjednoczyć się i przeżyć czas skupienia.

– RDW to dobry czas, by doświadczyć Pana Boga we wspólnocie, ale także na to, żeby wymienić doświadczenia z oazami z innych parafii. A było z kim rozmawiać, bo dniu wspólnoty pojawiło się ok. 100 osób z różnych gałęzi Ruchu. Tym razem mieliśmy okazję pochylić się nad tajemnicą naszego powołania czyli m.in. naszego codziennego zaangażowania na rzecz wspólnoty Kościoła – wyjaśnia ks. Paweł Grzesiak, moderator rejonu gorzowskiego Ruchu Światło-Życie oraz moderator Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem wspólnot z Gorzowa i okolic: Strzelce Krajeńskie, Bledzew. Każda wspólnota przygotowała piosenkę oraz znak ją opisujący. W spotkaniu rejonu gorzowskiego uczestniczyli przedstawiciele Oazy Dzieci Bożych, oaz młodzieżowych oraz kręgi rodzinne Domowego Kościoła. W programie dnia nie zabrakło miejsca na Namiot Spotkania, spotkania w grupach i oczywiście Eucharystię, podczas której modlono się o jedność  wspólnot oraz nowych członków w każdej z nich. Dzień zakończył się agapą.

Uczestnicy spotkania nie żałują soboty poświęconej na dzień wspólnoty. – Ten dzień był wyjątkowy. Pomimo bardzo wielu przygotowań wysiłek nie poszedł na marne. Bardzo się cieszę, że mogłam widzieć tak wielu ludzi, dla których Bóg ma znaczenie, którzy patrzą w jednym kierunku. Przyjechali do naszej parafii, by razem z nami modlić się i miło spędzić czas na chwałę Pana, jednocząc się w Ruchu Światło–Życie – wyjaśnia Aleksandra Bedka z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

– Pochylając się nad tematem rejonowego dnia wspólnoty, nie skupialiśmy się jedynie na powołaniu kapłańskim, zakonnym czy małżeńskim. Wszyscy mamy także inne powołania. Najbardziej przemówiły do mnie dzisiaj słowa, które Pan Bóg skierował w moją stronę na spotkaniach w grupach. On będzie nas wciąż prosił, byśmy Mu dali szansę poprowadzenia nas drogą, którą przygotował. Warto dodać, że na każde spotkanie przyszedł ksiądz, by ubogacić nas świadectwem swojego powołania. Młodzież natomiast mówiła o swoich planach na przyszłość i rozeznawaniu powołania – tłumaczy Natalia Dutkowiak z parafii w Bledzewie.

– Na RDW przeżyłem bardzo Godzinę Świadectw, ponieważ sam dzieliłem się swoim. Bardzo podobał mi się plan, uczestnicy i każdy moment. Myślę, że za rok ten dzień będzie równie wyjątkowy – zauważa Wiktor Jachimczak z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama