Nowy numer 44/2020 Archiwum

Lepsze niż Halloween

Z roku na rok przybywa miejscowości, w których organizowane są bale, marsze i korowody Wszystkich Świętych. Tworzymy listę miejsc! Dopisujcie swoje miejscowości [AKTUALIZACJA].

Już za tydzień uroczystość Wszystkich Świętych. W wielu miejscach naszej diecezji odbywają się Bale Wszystkich Świętych. To propozycja skierowana do dzieci, ale są też inicjatywy adresowane do młodzieży.

Poniżej prezentujemy listę miejsc, gdzie można zabrać swoje pociechy. Znacie jeszcze inne miejsca? Piszcie na: zgg@gosc.pl

Bobrowice
17 listopada – parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza na Bal Wszystkich Świętych do SP Bobrowice, początek o godz. 16.00.

Drezdenko
28 listopada – Marsz Wszystkich Świętych rozpocznie się o godz. 15.00 na pl. Kościelnym.Uczestnicy wyruszą w barwnym korowodzie do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych.

Gorzów
28 października – korowód świętych połączony z nabożeństwem różańcowym z relikwiami św. Jana Pawła II ulicami parafii pw. Najświętszego Zbawiciela rozpocznie się o godz. 16.30 na ul. Londyńskiej (naprzeciw sklepu Biedronka).

Głogów
31 października – rozpoczęcie o godz. 17.00 w kościele NMP Królowej Polski, a potem przejście korowodem na Bal Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej nr 11.

Nowa Sól
31 października – III Korowód Wszystkich Świętych, początek o godz. 16.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła, a potem przejście do kościoła pw. św. Antoniego.

Przytok
31 października – Bal Wszystkich Świętych, Parafialne Centrum Duszpasterskie (ul. Kościelna 7), początek o godz. 17.00.

Sława
31 października – Korowód Wszystkich Świętych, początek o godz. 16.30 przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego, a później Bal Wszystkich Świętych.

Słubice

31 października - Bal ze wszystkimi świętymi rozpocznie się o godz. 17.00 w świetlicy przy parafii pw. Ducha Świętego. W trakcie balu konkurs na najciekawszy strój świętej i świętego.

Sulechów

31 października – Korowód Wszystkich Świętych poprzedzi Msza św. o godz. 18.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, uczestnicy przejdą ulicami Sulechowa (zabieramy ze sobą kolorowy znicz).

Sulęcin

31 października - Korowód Świętych rozpocznie się o godz. 16.00 przy kościele pw. św. Mikołaja.

Szprotawa

31 października - Korowód Wszystkich Świętych rozpocznie Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP o godz. 18.00. Po niej ok. godz. 18.45 rozpocznie się korowód ulicami miasta, a na koniec prezenty, nagrody i poczęstunek dla uczestników.

Świebodzin
31 października – Marsz świętych ze Świętymi, program: godz. 17.00 – Msza św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, 17.45 – Marsz ze świętymi, godz. 19.00 – bal i konkursy w przystani pielgrzyma przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego, 20.30 – niespodzianka na zakończenie.

Zielona Góra

  • 31 października – Korowód Wszystkich Świętych poprzedzi Msza św. o godz. 8.00 w kościele pw. Ducha Świętego, ok. godz. 8.45 przejście w korowodzie do Zespołu Szkół Katolickich, ok. godz. 9.00 – zabawa w sali gimnastycznej.
  • 31 października – Bal Wszystkich Świętych o godz. 17.00 w świetlicy w Drzonkowie,

Żagań

4 listopada – Bal Wszystkich Świętych, początek o godz. 16.00 przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP na placu Klasztornym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama