GN 47/2020 Archiwum

Zaczęli od "Kleru"

Nie kościół, nie salka katechetyczna, a kabaretowy Klub Gęba przy Uniwersytecie Zielonogórskim był 23 października miejscem kolejnego spotkania "Porozmawiaj z czarnym".

"Pogadaj z czarnym" to inicjatywa koła akademickiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Zielonogórskim. To okazja do rozmowy na temat wiary i niewiary w swobodnej atmosferze klubu kabaretowego.

Tym razem gościem spotkania był ks. Tomasz Gierasimczyk, który na co dzień jest referentem w wydziale duszpasterskim kurii biskupiej.

- Tytuł cyklu jest bardzo dobry i specjalnie ubrałem się zupełnie na czarno (z wyjątkiem koloratki), żeby wpisać się w konwencję. Klimat "Gęby", w której byłem pierwszy raz, jest idealna na takie spotkania. Ideą jest to, że każdy może przyjść i włączyć się w dyskusję, a klub studencki - znany z występu kabaretów - jest świetnym miejscem, które moim zdaniem zachęca do swobodnej wymiany poglądów także na poważne tematy - zauważa ks. Tomasz Gierasimczyk.

- Nasza dyskusja miała wiele wątków. Zaczęliśmy od "Kleru" i problemów, które porusza ten film. Komentowaliśmy też Marsz Równości, który niedawno przeszedł ulicami Zielonej Góry. Dotknęliśmy m. in. zagadnień związanych z seksualnością przeżywaną przez młodych, z ruchem charyzmatycznym w łonie Kościoła czy z islamizacją Europy. Tak więc było różnorodnie. Ze swej strony chciałem podzielić się własnym spojrzeniem na te sprawy, spojrzeniem człowieka, który będąc grzesznikiem bardzo nieudolnie, ale dzięki miłosierdziu Bożemu mimo wszystko wciąż próbuje być uczniem Chrystusa, dzieckiem Boga i Kościoła. W moim przypadku po prostu księdzem - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama