GN 07/2020 Archiwum

Wspierają biskupa w kierowaniu diecezją

W sanktuarium Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 24 października odbyło się spotkanie Rady Kapłańskiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Rada kapłańska to ciało doradcze biskupa diecezjalnego. Jej zadaniem jest wspieranie biskupa w kierowaniu diecezją.

Dlaczego kapłani spotkali się w Rokitnie? Odpowiedź jest prosta. Trwa tutaj Maryjny Rok Jubileuszowy związany z 350-leciem Cudownego Obrazu w tutejszej świątyni. – Jako kapłani chcemy również doświadczyć tej łaski spotkania u Matki – powiedział bp Tadeusz Lityński.

Podczas spotkania poruszono m.in. kwestię duszpasterstwa powołań, a także pomocy kapłanom seniorom. – Chcemy podzielić się tu także doświadczeniem minionego roku i wyciągnąć wnioski na przyszłość – mówił biskup. – Z kolei w wymiarze duszpasterskim chcemy się zastanowić nad ożywieniem życia modlitwy – dodał. 

Temu ma służyć chociażby planowana na wiosnę przyszłego roku peregrynacja obrazu św. Józefa.

Spotkanie poprzedziła wspólna modlitwa w rokitniańskiej bazylice.

Wspierają biskupa w kierowaniu diecezją   Zadaniem rady jest wspieranie biskupa w kierowaniu diecezją jk /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama