Nowy numer 44/2020 Archiwum

Chcą mówić ludziom, że Bóg ich kocha

Na naszej stronie chcemy prezentować młodzieżowe wspólnoty parafialne. Dziś odwiedzamy grupę Ruchu Światło-Życie przy parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie przy gorzowskiej parafii gromadzi ludzi w różnym wieku. Są tu znani jako: „Męczennicy – Oaza”. Tutejsza wspólnota młodzieżowa liczy ok. 40 osób. Jej moderatorem jest ks. Paweł Grzesiak, który jednocześnie pełni funkcję moderatora rejonu gorzowskiego Ruchu Światłoo-Życie oraz jest moderatorem Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji.

 – Celem oazy, jak również i naszej wspólnoty parafialnej, jest pokazanie ludziom Boga. Żywego, prawdziwego i obecnego. Chcemy, kierując się kerygmatem, mówić ludziom, że Bóg ich kocha i ma dla nich wspaniały plan – wyjaśnia Aleksandra Bedka.

Wspólnota spotyka się w każdy piątek o godz. 19.00 w salce na plebanii, ale wcześniej oazowicze uczestniczą we Mszy św. – Podczas spotkań uczymy się o Bogu, którego kochamy i chcemy naśladować, ponieważ wiemy, jak ważna jest formacja. Szczególnie taka, którą można połączyć z zabawą. Dlatego staramy się, by zarówno uczestnicy jak i animatorzy mogli znaleźć czas na integrację i wprowadzenie teorii w czyn – podkreślają oazowicze.

– Ruch Światło-Życie daje nam świadomość, że jesteśmy kochani. Kochani przez Boga i ludzi, a także, że jesteśmy wybrani i przeznaczeni do wielkich rzeczy. W tej właśnie wspólnocie spotykamy znajomych, którzy są dla nas rodziną, przy której chcemy trwać pomimo trudnych chwil. O której chcemy pamiętać i bez której nie możemy żyć.

– To wielka łaska dostać od Boga takich przyjaciół, którzy będą przedłużeniem Jego rąk na ziemi i narzędziem w Jego dłoniach – dodają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama