Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ministranci rywalizowali w Żaganiu

Na co dzień służą z dumą Bogu przy ołtarzu, ale oprócz formacji duchowej dbają także o integrację swojej wspólnoty, chociażby przez turniej tenisa stołowego.

Turniej Ministrancki w Tenisie Stołowym odbył się 27 października w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu już po raz drugi. Zwycięzcy otrzymali rolki i deski do pływania.

– Choć w gronie ministrantów dokonuje się przede wszystkim formacja liturgiczna, oddziałuje ona także na rozwój osobowościowy jej członków. Dlatego spotkania ministrantów w żagańskim opactwie odbywają się w dwóch salkach – jedna przeznaczona jest do części formacyjnej, a druga służy rekreacji i integracji – wyjaśnia ks. Damian Wierzbicki. Ministranci rywalizowali w Żaganiu   Zwycięzcy otrzymali rolki i deski do pływania Natan Śliwak Tym razem w turnieju wzięło udział 15 osób. – Bycie ministrantem to przede wszystkim bliskość ołtarza i wzniosła posługa, ale to także inwestycja w siebie: w swój rozwój duchowy, moralny i intelektualny – uważa Szymon Rudzki. – Przez wspólną grę chcemy dobrze się przygotować do innych turniejów i wzmocnić więzi między ministrantami – dodaje. Ministranci rywalizowali w Żaganiu   Była rywalizacja i były nagrody Natan Śliwak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama