Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ministranci rywalizowali w Żaganiu

Na co dzień służą z dumą Bogu przy ołtarzu, ale oprócz formacji duchowej dbają także o integrację swojej wspólnoty, chociażby przez turniej tenisa stołowego.

Turniej Ministrancki w Tenisie Stołowym odbył się 27 października w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu już po raz drugi. Zwycięzcy otrzymali rolki i deski do pływania.

– Choć w gronie ministrantów dokonuje się przede wszystkim formacja liturgiczna, oddziałuje ona także na rozwój osobowościowy jej członków. Dlatego spotkania ministrantów w żagańskim opactwie odbywają się w dwóch salkach – jedna przeznaczona jest do części formacyjnej, a druga służy rekreacji i integracji – wyjaśnia ks. Damian Wierzbicki. Ministranci rywalizowali w Żaganiu   Zwycięzcy otrzymali rolki i deski do pływania Natan Śliwak Tym razem w turnieju wzięło udział 15 osób. – Bycie ministrantem to przede wszystkim bliskość ołtarza i wzniosła posługa, ale to także inwestycja w siebie: w swój rozwój duchowy, moralny i intelektualny – uważa Szymon Rudzki. – Przez wspólną grę chcemy dobrze się przygotować do innych turniejów i wzmocnić więzi między ministrantami – dodaje. Ministranci rywalizowali w Żaganiu   Była rywalizacja i były nagrody Natan Śliwak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama