Nowy numer 15/2024 Archiwum

Paradyż, nic się nie stało

Trwają Ogólnopolskie Mistrzostwa Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Niestety, nasi klerycy ulegli w drugiej rundzie klerykom z Kielc i odpadają z dalszych rozgrywek.

Dziś w Kielcach odbył się mecz drugiej rundy Ogólnopolskich Mistrzostw Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Niestety, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu przegrali z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach 1:6. To wysoka przegrana, ale paradyscy klerycy zostawili serce na boisku.

– Do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Potem gola dla naszej drużyny strzelił Seweryn Szczotko. Nasz skład liczył 11 osób i nikogo nie mieliśmy na ławce! Gram już od trzech lat i do tej pory nie było takiego meczu, na którym nie było żadnego zawodnika na ławce rezerwowej – wyjaśnia kl. Konrad Jasiewicz.

I jeszcze, jakby tego było mało, obrońca kl. Grzegorz Zajadlak nabawił się kontuzji i musiał zejść z boiska. – Pierwszą połowę zakończyliśmy, grając 10 zawodnikami. Na szczęście na drugą połowę Grzegorz wrócił – tłumaczy kl. Konrad.

– Warto też zauważyć, że gospodarze mieli dwunastego zawodnika, którym byli kibice. Zjawili się na meczu, przynosząc motywujące transparenty. Były nawet efekty pirotechniczne – dodaje.

Niestety, przegrana wyklucza paradyskich kleryków z dalszych rozgrywek, ale warto podkreślić, że w ubiegłym roku nasi alumni doszli aż do finału.

Skład paradyskiej drużyny: ks. Tadeusz Kuźmicki (ojciec duchowny), kl. Grzegorz Zajadlak, kl. Paweł Mikołajczak, kl. Tomasz Błażuk, kl. Michał Kowalewski, kl. Rafał Lisicki, kl. Łukasz Bajcar, kl. Mateusz Dąbrowski, kl. Seweryn Szczotko, kl. Rafał Kierczuk i kl. Konrad Jasiewicz.