Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kierunek: Madryt

Tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się na przełomie lat 2018 i 2019 w Hiszpanii. Ten kraj od naszego dzieli 2500 km, ale jak przekonują uczestnicy wcześniejszych edycji, pokonane kilometry zawsze procentują.

Spotkania Taizé to inicjatywa o charakterze ekumenicznym, która zrzesza młodych chrześcijan w konkretnym europejskim mieście. – Na siedzenie przed telewizorem z pilotem w ręku lub robienie domówki zawsze przyjdzie czas. Istnieją inne ciekawe wydarzenia, dzięki którym możemy przekonać się, że Kościół nie jest skostniały – wyjaśnia ks. Daniel Geppert, który po raz 11 z rzędu organizuje wyjazd dla młodzieży.

Jednak nie tylko księża zachęcają do wyjazdu, ale wszyscy, którzy byli na Taizé. Spotkanie przeznaczone jest dla osób od 17 do 35 lat. – Na Taizé warto pojechać, żeby zmienić perspektywę. Często jako katolicy siedzimy na swoim podwórku i zamykamy się w tym, co znane. Europejskie Spotkanie Młodych jest dobrą okazją do poznania bogactwa chrześcijańskiego świata, otwarcia się na nowe doświadczenia i poznania wielu cudownych ludzi, którzy tak jak my patrzą w kierunku Boga. Dodatkiem do tego jest poznawanie innej kultury dzięki gościnności przyjmujących nas w swoich domach gospodarzy i możliwość zwiedzenia wielu miejsc Europy – zauważa Agata Zawadzka. Europejskie Spotkanie Młodych to nie tylko okazja do spędzenia przełomu grudnia i stycznia za granicą. – Dla mnie niesamowita jest zawsze atmosfera modlitwy, która panuje w halach, gdzie modlą się wszyscy uczestnicy spotkania. Jest czas na śpiew, rozważanie słowa Bożego, a także na ciszę. W parafiach, które nas goszczą, organizowane są spotkania w grupach. Jest to okazja do podzielenia się swoim zdaniem na różne tematy poruszane w danym roku z braćmi i siostrami z wielu krajów Europy. Na Taizé nie dzieli już nas ani język, ani kultura, ale jednoczą nas Bóg i wspólna modlitwa – zauważa Karolina Zakrzewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy