GN 43/2020 Archiwum

Pomogą 13 tys. najuboższych

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej przystępuje do realizacji kolejnego etapu Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej FEAD 2018-2019.

Program obejmuje dystrybucję artykułów spożywczych oraz działania towarzyszące czerwca 2019 roku. - Osoby, które chcą skorzystać z pomocy Caritas, muszą zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w celu pobrania skierowania - wyjaśnia Anna Marcia Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

- W ramach programu Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej rozprowadzi żywność wśród 13 tys. mieszkańców diecezji przy współpracy 73 Organizacji Partnerskich Lokalnych (OPL): parafii i Ośrodków Pomocy Społecznej - dodaje.

Celem Programu jest przeciwdziałanie ubóstwu i wykluczeniu społecznemu poprzez pomoc żywnościową i uczestnictwo w szkoleniach.

- Pomoc kierowana jest do osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie lub swojej rodzinie odpowiednio zbilansowanych produktów żywnościowych - wyjaśnia rzecznik.

Bieżące informacje dotyczące terminów wydań produktów będą zamieszczane na stronie internetowej diecezjalnej Caritas: www.caritaszg.pl.

Program to także działania towarzyszące realizowane na rzecz podopiecznych OPL: warsztaty kulinarne, warsztaty edukacji ekonomicznej, warsztaty dietetyczne i zdrowego żywienia i warsztaty o niemarnowaniu żywności.

Do udziału w warsztatach ma prawo każda osoba, która otrzymała skierowanie OPS do odbioru wsparcia żywnościowego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Kryterium dochodowe to: 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1056 zł dla osoby w rodzinie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama