Nowy numer 43/2020 Archiwum

Uzbierali prawie 5 tys. zł

Niepełnosprawny Adam Łuczak ze Sławy zbiera na nowy wózek inwalidzki, który pomoże mu funkcjonować na co dzień. Z pomocą pośpieszyła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

W akcję pomocy Adamowi, który zbiera na nowy, lżejszy wózek, włączyło się SKC działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie i zorganizowało 28 października akcję charytatywną. Po niedzielnych Mszach św. mieszkańcy mogli skosztować domowych wypieków, a pieniądze ze zbiórki zostały przeznaczone na ten cel. Wolontariusze przygotowali wraz z nauczycielami 45 blach ciast, a ich przyjaciele dołożyli kolejne 20 sztuk.

Wśród nich były: serniki, orzechowce, cytrynowce, a także ciasta dyniowe, biszkoptowe i drożdżowe. Wszystkie świeże i pyszne. Akcja nie udałby się, gdyby nie ludzie, którzy chętnie dzielili się groszem. W puszkach zebrała się całkiem poważna kwota - dokładnie 4910 zł, która  zostanie przekazana Adamowi.

- Po dniu takim jak dzisiaj, kiedy wszyscy połączyliśmy się w dziele pomocy, chce się żyć. Wielu z nas ma potrzebę pomagania innym, więc moje serce się raduje, że dzisiaj wspólnie zrobiliśmy coś wielkiego. Koniecznie musimy jeszcze dodać parę słów o pani Honoracie, pani Asi, pani Dorocie i pani Anecie, które żadnej pracy się nie boją i towarzyszą nam przy każdej akcji. Dzisiaj wszyscy zdaliśmy egzamin. Pamiętajmy, że pomagać można w różny sposób. Czyńmy dobro i czerpmy z tego siły - zachęcają wolontariusze.

20-letni dziś Adam urodził się z zespołem wad wrodzonych diastrophic dysplasia, który charakteryzuje się skróceniem kończyn górnych i dolnych, rozszczepem kręgosłupa w odcinku szyjnym, kyfoskoliozą kręgosłupa. Mieszkaniec Sławy porusza się z pomocą akumulatorowego wózka inwalidzkiego, wymaga stałej rehabilitacji wzmacniającej pracę układu oddechowego oraz ogólnej pracy mięśni. Adam ukończył Liceum Ogólnokształcące w Sławie, a obecnie studiuje na II roku studiów na kierunku finanse i rachunkowość w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Interesuje się muzyką, a nawet sam komponuje. Od niedawna gra też w boccię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama