Nowy numer 07/2020 Archiwum

Pomódl się za Ojczyznę

Przed nami główne uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada będzie się wiele działo i oczywiście nie zabraknie religijnego wymiaru świętowania.

W Gorzowie Wlkp. Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego zostanie odprawiona w kościele pw. NMP Królowej Polski o 9.30. Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą na Plac Grunwaldzki, gdzie odbędą się uroczystości państwowe.

Natomiast Mszę św. w intencji Ojczyzny w zielonogórskiej konkatedrze o 11.00 odprawi bp Stefan Regmunt. Na zakończenie tej Eucharystii jej uczestnicy włączą się w śpiew hymnu państwowego, który o 12.00 zabrzmi w całej Polsce, a później udadzą się na Plac Matejki, gdzie przewidziano świecką część obchodów.

Modlitwy w intonacji Ojczyzny nie zabraknie równie w Głogowie. W kościele Bożego Ciała Eucharystia z udziałem władz samorządowych i wojska rozpocznie się o 9.30. Dalsze uroczystości patriotyczne odbędą się przy pomniku Dzieci Głogowskich.

Chcesz, aby inni dowiedzieli się o Mszy św. za Ojczyznę także w Twojej miejscowości? Wyślij nam informacje: zgg@gosc.pl

Inne miejscowości:

W Zbąszynku 11 listopada o 12.00 w kościele parafialnym pw. Macierzyństwa NMP odbędzie się uroczysta Msza św. za Ojczyznę. Po niej, przy dźwiękach kapeli koźlarskiej, uczestnicy przejdą ulicami miasta na skwer Niepodległości i pod Pomnikiem Chrystusa Odkupiciela odbędzie się druga część uroczystości m.in. poświęcenie tablic upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama