Nowy numer 39/2023 Archiwum

Pomódl się za Ojczyznę

Przed nami główne uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada będzie się wiele działo i oczywiście nie zabraknie religijnego wymiaru świętowania.

W Gorzowie Wlkp. Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego zostanie odprawiona w kościele pw. NMP Królowej Polski o 9.30. Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą na Plac Grunwaldzki, gdzie odbędą się uroczystości państwowe.

Natomiast Mszę św. w intencji Ojczyzny w zielonogórskiej konkatedrze o 11.00 odprawi bp Stefan Regmunt. Na zakończenie tej Eucharystii jej uczestnicy włączą się w śpiew hymnu państwowego, który o 12.00 zabrzmi w całej Polsce, a później udadzą się na Plac Matejki, gdzie przewidziano świecką część obchodów.

Modlitwy w intonacji Ojczyzny nie zabraknie równie w Głogowie. W kościele Bożego Ciała Eucharystia z udziałem władz samorządowych i wojska rozpocznie się o 9.30. Dalsze uroczystości patriotyczne odbędą się przy pomniku Dzieci Głogowskich.

Chcesz, aby inni dowiedzieli się o Mszy św. za Ojczyznę także w Twojej miejscowości? Wyślij nam informacje: zgg@gosc.pl

Inne miejscowości:

W Zbąszynku 11 listopada o 12.00 w kościele parafialnym pw. Macierzyństwa NMP odbędzie się uroczysta Msza św. za Ojczyznę. Po niej, przy dźwiękach kapeli koźlarskiej, uczestnicy przejdą ulicami miasta na skwer Niepodległości i pod Pomnikiem Chrystusa Odkupiciela odbędzie się druga część uroczystości m.in. poświęcenie tablic upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast