Nowy numer 15/2020 Archiwum

Akcja Katolicka ma nowego prezesa

Bp Tadeusz Lityński wybrał Ryszarda Furtaka na nowego prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Ryszard Furtak jest w strukturach Akcji Katolickiej od 1996 roku. – Pracę w Akcji Katolickiej znam. Przy wręczeniu dekretu wspólnie z biskupem zastanawialiśmy się jak rozwijać Akcję Katolicką w naszej diecezji, jak zachęcić ludzi do tego, żeby świeccy lepiej współpracowali z parafiami i ich proboszczami – zauważył nowy prezes.

Przypomnijmy, że 20 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu odbyła się Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, która wyłoniła trzech kandydatów na prezesa DIAK. Ostatecznego wyboru dokonał biskup diecezjalny Tadeusz Lityński.

Kadencja władz Akcji Katolickiej trwa cztery lata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama